Audit committee

    03 June 2014 - onwards
    Fixed
    All

    Meetings

    Enter date to display meetings from
    (dd/mm/yyyy)
    RadDatePicker
    RadDatePicker
    Open the calendar popup.
    Enter date to display meetings to
    (dd/mm/yyyy)
    RadDatePicker
    RadDatePicker
    Open the calendar popup.
    Scheduled Meeting DateStart TimeEnd TimeVenueStatus 
    Data pager
    Data pager
    Page 4 of 4, Displaying meetings 31 to 33 of 33 meetings found in selected date range
    21 January 202016:3019:00Mancroft roomOccurred
    10 March 202016:3019:00Mancroft roomOccurred
    14 July 202015:00TBCRemote access - details from committee officerScheduled 

    Members

    The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
    RadDatePicker
    RadDatePicker
    Open the calendar popup.
    Select this option to also display any retired members.

    Elected Members

    PartyNameRoleMembership Dates
    Labour
    Councillor Keith Driver Member 22/05/2018 - current
    Labour
    Councillor Adam Giles Member 22/05/2019 - current
    Labour
    Councillor Laura McCartney-Gray Member 22/05/2019 - current
    Labour
    Councillor Martin Peek Member 22/05/2019 - current
    The Green Party
    Councillor Ben Price Chair 22/05/2018 - current
    The Green Party
    Councillor Martin Schmierer Member 02/03/2020 - current
    Labour
    Councillor Ian Stutely Member 22/05/2018 - current
    Liberal Democrats
    Councillor James Wright Member 20/06/2019 - current

    Substitutes

    No Substitute information needs to be specified as the Substitution type is all. Any elected member may substitute.

    Other Information