Licensing committee

    03 June 2014 - onwards
    Fixed
    All

    Meetings

    Enter date to display meetings from
    (dd/mm/yyyy)
    RadDatePicker
    RadDatePicker
    Open the calendar popup.
    Enter date to display meetings to
    (dd/mm/yyyy)
    RadDatePicker
    RadDatePicker
    Open the calendar popup.
    Scheduled Meeting DateStart TimeEnd TimeVenueStatus 
    Data pager
    Data pager
    123
    Page 2 of 3, Displaying meetings 11 to 20 of 28 meetings found in selected date range
    09 March 201716:30TBCMancroft roomOccurred
    29 June 201709:3000:00CANCELLEDScheduled
    08 September 201710:0000:00Mancroft roomOccurred
    30 November 201716:3000:00Mancroft roomOccurred
    01 March 201816:3000:00CANCELLEDScheduled
    21 March 201813:3000:00Mancroft roomOccurred
    04 April 201810:0000:00Mancroft roomOccurred
    07 June 201816:3019:00CANCELLEDScheduled
    06 September 201816:3019:00Mancroft roomOccurred
    06 December 201816:3019:00Rescheduled 18 December 2018Scheduled

    Members

    The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
    RadDatePicker
    RadDatePicker
    Open the calendar popup.
    Select this option to also display any retired members.

    Elected Members

    PartyNameRoleMembership Dates
    Data pager
    Data pager
    12
    Page 1 of 2, Displaying items 1 to 10 of 13 members/vacancies that match search criteria
    Liberal Democrats
    Councillor Caroline Ackroyd Member 22/05/2018 - current
    Labour
    Councillor Julie Brociek-Coulton Member 22/05/2018 - current
    Labour
    Councillor Erin Fulton-McAlister Member 22/05/2018 - current
    Labour
    Councillor Adam Giles Member 22/05/2019 - current
    The Green Party
    Councillor Lesley Grahame Member 28/05/2019 - current
    Labour
    Councillor Jacob Huntley Member 22/05/2018 - current
    Labour
    Councillor Marion Maxwell Member 22/05/2018 - current
    Labour
    Councillor Laura McCartney-Gray Member 22/05/2019 - current
    Labour
    Councillor Cate Oliver Member 22/05/2019 - current
    The Green Party
    Councillor Ben Price Member 22/05/2018 - current

    Substitutes

    No Substitute information needs to be specified as the Substitution type is all. Any elected member may substitute.

    Other Information