Standards committee

    04 June 2014 - onwards
    Fixed
    All

    Meetings

    Enter date to display meetings from
    (dd/mm/yyyy)
    RadDatePicker
    RadDatePicker
    Open the calendar popup.
    Enter date to display meetings to
    (dd/mm/yyyy)
    RadDatePicker
    RadDatePicker
    Open the calendar popup.
    Scheduled Meeting DateStart TimeEnd TimeVenueStatus 
    Data pager
    Data pager
    12
    Page 2 of 2, Displaying meetings 11 to 17 of 17 meetings found in selected date range
    06 February 201810:0000:00Mancroft roomScheduled
    03 July 201810:0013:00Mancroft roomScheduled
    09 October 201810:0013:00CANCELLEDScheduled
    05 February 201910:0013:00CANCELLEDScheduled
    02 July 201910:00TBCMancroft roomScheduled
    08 October 201910:00TBCMancroft roomScheduled
    04 February 202010:00TBCMancroft roomScheduled 

    Members

    The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
    RadDatePicker
    RadDatePicker
    Open the calendar popup.
    Select this option to also display any retired members.

    Elected Members

    PartyNameRoleMembership Dates
    Labour
    Councillor Keith Driver Member 22/05/2018 - current
    Labour
    Councillor Matthew Fulton-McAlister Member 22/05/2018 - current
    The Green Party
    Councillor Lesley Grahame Member 22/05/2019 - current
    Liberal Democrats
    Councillor Judith Lubbock Member 22/05/2018 - current
    Labour
    Councillor Cate Oliver Member 22/05/2019 - current
    Labour
    Councillor Mike Sands Member 22/05/2019 - current

    Appointees

    NameRoleMembership Dates
    Mr Peter Franzen Member 10/06/2014 - current
    Mr Alastair Roy Member 10/06/2014 - current
    Mr Colin Thrower Member 10/06/2014 - current

    Substitutes

    No Substitute information needs to be specified as the Substitution type is all. Any elected member may substitute.

    Other Information