Twinning committee

    The twinning committee meets three times each civic year to exchange information and share ideas between Norwich's four twinning associations (El Viejo; Koblenz; Novi Sad; Rouen).
    04 June 2014 - onwards
    Fixed
    All

    Meetings

    Enter date to display meetings from
    (dd/mm/yyyy)
    RadDatePicker
    RadDatePicker
    Open the calendar popup.
    Enter date to display meetings to
    (dd/mm/yyyy)
    RadDatePicker
    RadDatePicker
    Open the calendar popup.
    Scheduled Meeting DateStart TimeEnd TimeVenueStatus 
    Data pager
    Data pager
    12
    Page 2 of 2, Displaying meetings 11 to 18 of 18 meetings found in selected date range
    05 October 201716:0000:00Mancroft roomOccurred
    15 March 201816:0000:00Mancroft roomOccurred
    14 June 201816:0018:00Mancroft roomScheduled
    04 October 201816:0018:00Mancroft roomOccurred
    14 March 201916:0018:00Mancroft roomScheduled
    13 June 201916:00TBCMancroft roomScheduled
    03 October 201916:00TBCMancroft roomScheduled
    12 March 202016:00TBCMancroft roomScheduled 

    Members

    The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
    RadDatePicker
    RadDatePicker
    Open the calendar popup.
    Select this option to also display any retired members.

    Elected Members

    PartyNameRoleMembership Dates
    The Green Party
    Councillor Lesley Grahame Member 22/05/2019 - current
    Labour
    Councillor Paul Kendrick Member 22/05/2019 - current
    Labour
    Councillor Cate Oliver Member 22/05/2019 - current
    Labour
    Councillor Martin Peek Member 22/05/2019 - current
    Labour
    Councillor Jane Sarmezey Member 22/05/2019 - current
    Labour
    Councillor Vaughan Thomas Lord Mayor 22/05/2019 - current
    Labour
    Councillor Vivien Thomas Member 22/05/2018 - current
    The Green Party
    Councillor Nigel Utton Member 22/05/2019 - current

    Appointees

    NameRoleMembership Dates
    Mr Ralph Gayton Member 25/05/2016 - current
    Mrs Waltraud Jarrold Member 25/05/2016 - current
    Chris Rowe Member 02/06/2016 - current
    Mr Doug Underwood Member 22/05/2018 - current

    Substitutes

    No Substitute information needs to be specified as the Substitution type is all. Any elected member may substitute.

    Other Information