Norwich Highways Agency committee

    03 June 2014 - onwards
    Fixed
    All

    Meetings

    Enter date to display meetings from
    (dd/mm/yyyy)
    RadDatePicker
    RadDatePicker
    Open the calendar popup.
    Enter date to display meetings to
    (dd/mm/yyyy)
    RadDatePicker
    RadDatePicker
    Open the calendar popup.
    Scheduled Meeting DateStart TimeEnd TimeVenueStatus 
    18 January 201810:0000:00Mancroft roomOccurred
    22 March 201810:0000:00Mancroft roomOccurred
    07 June 201810:0013:00Mancroft roomOccurred
    20 September 201810:0013:00Mancroft roomOccurred
    20 December 201810:0013:00Mancroft roomScheduled 
    21 March 201910:0013:00Mancroft roomScheduled 

    Members

    The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
    RadDatePicker
    RadDatePicker
    Open the calendar popup.
    Select this option to also display any retired members.

    Elected Members

    PartyNameRoleMembership Dates
    The Green Party
    Councillor Denise Carlo Non-voting member 22/05/2018 - current
    Labour
    Councillor Hugo Malik Non-voting member 22/05/2018 - current
    Labour
    Councillor Martin Peek Non-voting member 22/05/2018 - current
    Labour
    Councillor Mike Stonard Vice Chair 22/05/2018 - current
    Labour
    Councillor Ian Stutely Voting member 22/05/2018 - current

    Appointees

    NameRoleMembership Dates
    County Cllr David Bills Non-voting member 22/05/2018 - current
    Councillor John Fisher Chair 22/05/2018 - current
    Councillor Chris Jones Non-voting member 22/05/2018 - current
    County Cllr Victor Thomson Non-voting member 22/05/2018 - current
    Councillor Karen Vincent Voting member 22/05/2018 - current

    Substitutes

    No Substitute information needs to be specified as the Substitution type is all. Any elected member may substitute.

    Other Information