Planning applications committee

    03 June 2014 - onwards
    Fixed
    All

    Meetings

    Enter date to display meetings from
    (dd/mm/yyyy)
    RadDatePicker
    RadDatePicker
    Open the calendar popup.
    Enter date to display meetings to
    (dd/mm/yyyy)
    RadDatePicker
    RadDatePicker
    Open the calendar popup.
    Scheduled Meeting DateStart TimeEnd TimeVenueStatus 
    Data pager
    Data pager
    Page 9 of 10, Displaying meetings 81 to 90 of 92 meetings found in selected date range
    09 July 202010:00TBCRemote accessOccurred
    13 August 202010:00TBCRemote accessOccurred
    10 September 202010:00TBCRemote access Occurred
    08 October 202009:30TBCTo be confirmedScheduled 
    12 November 202009:30TBCTo be confirmedScheduled 
    10 December 202009:30TBCTo be confirmedScheduled 
    14 January 202109:30TBCTo be confirmedScheduled 
    11 February 202109:30TBCTo be confirmedScheduled 
    11 March 202109:30TBCTo be confirmedScheduled 
    08 April 202109:30TBCTo be confirmedScheduled 

    Members

    The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
    RadDatePicker
    RadDatePicker
    Open the calendar popup.
    Select this option to also display any retired members.

    Elected Members

    PartyNameRoleMembership Dates
    Data pager
    Data pager
    12
    Page 1 of 2, Displaying items 1 to 10 of 13 members/vacancies that match search criteria
    The Green Party
    Councillor Sandra Bogelein Member 22/05/2019 - current
    Labour
    Councillor Sally Button Member 30/10/2018 - current
    Labour
    Councillor Keith Driver Chair 22/05/2018 - current
    Labour
    Councillor Jacob Huntley Member 22/05/2019 - current
    Liberal Democrats
    Councillor Judith Lubbock Member 20/06/2019 - current
    Labour
    Councillor Marion Maxwell Vice Chair 22/05/2018 - current
    The Green Party
    Cllr Paul Neale Member 22/05/2019 - current
    Labour
    Councillor Martin Peek Member 22/05/2018 - current
    Labour
    Councillor Roger Ryan Member 22/05/2018 - current
    Labour
    Councillor Mike Sands Member 22/05/2018 - current

    Substitutes

    No Substitute information needs to be specified as the Substitution type is all. Any elected member may substitute.

    Other Information