Scrutiny committee

    03 June 2014 - onwards
    Fixed
    All

    Meetings

    Enter date to display meetings from
    (dd/mm/yyyy)
    RadDatePicker
    RadDatePicker
    Open the calendar popup.
    Enter date to display meetings to
    (dd/mm/yyyy)
    RadDatePicker
    RadDatePicker
    Open the calendar popup.
    Scheduled Meeting DateStart TimeEnd TimeVenueStatus 
    Data pager
    Data pager
    Page 7 of 8, Displaying meetings 61 to 70 of 75 meetings found in selected date range
    17 December 201915:3017:55Mancroft roomOccurred
    16 January 202016:3519:20Mancroft roomOccurred
    06 February 202016:3018:15Mancroft roomOccurred
    11 February 202010:0012:00The Crypt, St Andrews HallOccurred
    19 March 202016:30TBCThis meeting has been postponedScheduled
    25 March 202015:3019:00This meeting has been cancelledScheduled
    10 June 202010:00TBCVirtual mtg - details to followOccurred
    16 July 202016:3018:45Virtual meeting - details to followOccurred
    17 September 202016:30TBCRemote accessScheduled
    15 October 202016:30TBCTBCScheduled 

    Members

    The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
    RadDatePicker
    RadDatePicker
    Open the calendar popup.
    Select this option to also display any retired members.

    Elected Members

    PartyNameRoleMembership Dates
    Data pager
    Data pager
    12
    Page 1 of 2, Displaying items 1 to 10 of 13 members/vacancies that match search criteria
    The Green Party
    Councillor Denise Carlo Member 22/05/2018 - current
    Labour
    Councillor Adam Giles Member 21/05/2019 - current
    Labour
    Councillor Matthew Fulton-McAlister Member 22/05/2018 - current
    The Green Party
    Councillor Lesley Grahame Member 21/05/2019 - current
    Labour
    Councillor Patrick Manning Member 22/05/2018 - current
    Labour
    Councillor Laura McCartney-Gray Member 21/05/2019 - current
    Labour
    Councillor Cate Oliver Member 21/05/2019 - current
    The Green Party
    Councillor Jamie Osborn Member 21/05/2019 - current
    Labour
    Councillor Roger Ryan Member 21/05/2019 - current
    Labour
    Councillor Sue Sands Member 22/05/2018 - current

    Substitutes

    No Substitute information needs to be specified as the Substitution type is all. Any elected member may substitute.

    Other Information