Standards committee

    04 June 2014 - onwards
    Fixed
    All
    • Meetings
    • Members
    • Other Information

    Meetings

    Meeting DateStart TimeEnd TimeVenueStatusCalendar
    123
    Page 3 of 3, Displaying meetings 21 to 22 of 22 meetings found in selected date range
    05 October 202110:00TBCMancroft roomScheduled 
    01 February 202210:00TBCMancroft roomScheduled 

    Members

    PartyNameRoleMembership Dates
    Labour
    Councillor Keith Driver Member 22/05/2018 - current
    The Green Party
    Councillor Lesley Grahame Member 22/05/2019 - current
    Liberal Democrats
    Councillor Judith Lubbock Member 22/05/2018 - current
    Labour
    Councillor Mike Sands Member 22/05/2019 - current
    Labour
    Councillor Sue Sands Member 25/05/2021 - current
    Labour
    Councillor Vaughan Thomas Member 25/05/2021 - current

    Appointees

    Appointee NameAppointee RoleAppointee Membership Dates
    Mr Peter Franzen Member 10/06/2014 - current
    Mr Alastair Roy Member 10/06/2014 - current
    Vacancy  

    Substitutes

    No Substitute information needs to be specified as the Substitution type is all. Any elected member may substitute.

    Other Information