Standards committee

    04 June 2014 - onwards
    Fixed
    All
    • Meetings
    • Members
    • Other Information

    Meetings

    Meeting Date - Start Time : End TimeVenueStatusCalendar
    Page 4 of 4, Displaying meetings 31 to 31 of 31 meetings found in selected date range
    04 February 2025 - 10:00 : TBCMancroft roomScheduled 

    Members

    PartyNameRoleMembership Dates
    The Green Party
    Councillor Alex Catt Member 21/05/2024 - current
    Labour
    Councillor Keith Driver Member 22/05/2018 - current
    Labour
    Councillor Matthew Fulton-McAlister Member 21/05/2024 - current
    The Green Party
    Councillor Lucy Galvin Member 21/05/2024 - current
    Labour
    Councillor Jacob Huntley Member 21/05/2024 - current
    Liberal Democrats
    Councillor Judith Lubbock Member 21/05/2024 - current

    Appointees

    Appointee NameAppointee RoleAppointee Membership Dates
    Linda Barber Member 21/03/2017 - current
    Mr Peter Franzen Member 10/06/2014 - current

    Substitutes

    No Substitute information needs to be specified as the Substitution type is all. Any elected member may substitute.

    Other Information